W jakim wieku uprawiać sport?

joggingWiele szczególnie starszych ludzi mówi „ja już jestem na to zbyt stary”, może i chcą wyjść, pobiegać albo pospacerować czy pojeździć na rowerze, ale się tego wstydzą, mówią, że w ich wieku już nie wypada, że są w zbyt podeszłym wieku. Ale czy to jest prawda? Oczywiście, że nie! Nie ma czegoś takiego jak granica wieku, w którym to można uprawiać sport. Jeśli czujemy się na siłach możemy robić wszystko. Nawet w wieku 60 czy 70 lat, oczywiste jest, że trzeba na siebie bardzo uważać, pierw zacząć od krótkich spacerów, potem coraz dłuższe, przeplatać to z jazdą na rowerze. Organizm za to tylko podziękuje, samopoczucie się poprawi a wiele chorób i dolegliwości nawet może zniknąć. Ważne jest aby się przełamać i wyjść z domu, kupić sportowe buty, dres i w miarę upływu czasu zwiększać swój wysiłek, najlepiej poprosić kogoś, kto się na tym zna aby nad nami czuwał. Trzeba pamiętać tylko o odpowiednim wypoczynku po spacerze czy treningu a dzięki temu będziemy się po prostu lepiej czuli. Oczywiste jednak jest, że im wcześniej zaczniemy tym lepiej, nie musi to być zawodowe uprawianie sportu, ale rekreacyjne wyjście i pobieganie po lesie regularnie w zupełności wystarczy. Nie ma co przejmować się wiekiem, nie istnieje żadna granica wieku!

Sport wśród młodych osób

W dzisiejszych czasach lekcje wychowania fizycznego wydają się być nieatrakcyjne, dzieci ich po prostu nie lubią, a rodzice masowo zwalniają dzieci z lekcji sportowych w szkole, co jest oczywiście dużym błędem. Każdej młodej osobie do rozwoju potrzebne jest bardzo dużo ruchu, dziecko powinno się zmęczyć grając w piłkę, ćwiczyć gimnastykę aby rozciągnąć i wzmocnić mięśnie, uprawiać wiele dyscyplin sportu aby się jak najlepiej i prawidłowo rozwijać. Niestety jest to dzisiaj bardzo nieprzestrzegane, z powodu byle kataru dziecko jest zwalniane. Również dziecko dzięki lekcjom wychowania fizycznego w szkole może znaleźć swoje pasje, grając w piłkę na wf zapisze się do klubu sportowego, to samo może dotyczyć siatkówki, koszykówki, lekkoatletyki czy każdej innej dziedziny sportu. Pozwólmy dzieciom znaleźć swoje sportowe pasje. Dziecko uprawiające sport będzie znacznie zdrowsze, nie będzie mu groziło skrzywienie kręgosłupa czy problemy mięśniowe oraz otyłość – która niestety jest bardzo powszechna wśród dzisiejszych dzieci, a potęguje ją również niezdrowa żywność. Dla dobra naszych dzieci nie zwalniajmy ich z lekcji wychowania fizycznego na każdą ich prośbę, jeśli dziecko jest na prawdę chore to powinno zostać w domu, a jeśli może iść do szkoły to powinno ćwiczyć.
Ważne jest aby się przełamać i wyjść z domu, kupić sportowe buty, dres i w miarę upływu czasu zwiększać swój wysiłek, najlepiej poprosić kogoś, kto się na tym zna aby nad nami czuwał.