W Polsce okres, kiedy słońce zaczyna mocniej świecić i pojawiają się dobre warunki do opalania, przypada na późną wiosnę i lato. W maju dni stają się dłuższe, a słońce świeci coraz mocniej. Temperatury zaczynają wzrastać, szczególnie pod koniec miesiąca.
Jak opalać się bezpiecznie?
Opalanie to synonim wypoczynku oraz dobrego samopoczucia. Piękna opalenizna to wspaniała ozdoba naszego ciała. Sprawia wrażenie zdrowszej, bardziej odżywionej, promiennej. W ostatnich latach, jednak silnie wzrastała ilość zachorowań na związane z tym nowotwory skóry. Odpowiedzialne jest za to opalanie bez użycia odpowiednich kremów ochronnych zwanych blokerami. Jak opalać się bezpiecznie, bez szkody dla naszej skóry?
Przede wszystkim konieczna jest wiedza, jakiego zabezpieczenia potrzebuje nasza karnacja i czy jest ona skłonna do poparzeń słonecznych. Osoby posiadające jasną karnację, blond lub rude włosy powinny najbardziej uważać na promieniowanie słoneczne. Ich skóra jest najbardziej narażona na poparzenia oraz zachorowania na nowotwory uszkodzeniami. Ciekawym rozwiązaniem okazują się również blokery. Są to preparaty, które odbijają światło słoneczne i promieniowanie, skutecznie chronią skórę nie tylko przed poparzeniami, ale i przed złocistym kolorem. Natomiast poparzenia słoneczne najlepiej leczyć przy pomocy specjalnych balsamów łagodzących podrażnienia.
Koenzym Q10
Najnowsze badania wykazują, że filtry mineralne i chemiczne niewystarczająco chronią skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Aby zapewnić odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, trzeba chronić skórę także od wewnątrz poprzez zażywanie nutrikosmetyków zawierających antyoksydanty jak koenzym Q10.
Na rynku istnieje wiele wersji koenzymu Q10. Często zawiera one dodatkowo witaminę D w naturalnej postaci. To właśnie ona jest najbardziej aktywna, a jednocześnie nasz organizm przyswaja ją w niemal 100%.
Witamina E okazuje się być szczególnie istotną dla kobiet. Niszczy bowiem wolne rodniki, przyczynia się nie tylko do większego zdrowia, ale również zminimalizowania efektów procesu starzenia się. Rodniki zneutralizowane są po prostu usuwane z organizmu.
Witamina E może także zahamować proces utleniania w przypadku wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Jakie to ma znaczenie? Istotne! W ten sposób zapobiegamy miażdżycy w przyszłości.
Preparaty zawierając witaminę E potrafią też stymulować coraz to większą produkcję wszystkich tych substancji, które wykazują właściwości przeciwzakrzepowe. Uzyskujemy pewność, że w naszym przypadku ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia jest niskie.
Pamiętaj, że warto hamować rozwój miażdżycy. To właśnie ona zabiera z tego świata najwięcej osób zamieszkujących kraje rozwinięte.