Weekend w męskim gronie, firmowa integracja, a może wieczór kawalerski? Polacy znajdują coraz więcej okazji żeby zaszaleć. I to nie byle jak, bo tego lata największą popularnością cieszą się atrakcje z adrenaliną w pakiecie. Zobacz jak zaplanować niezapomniany dzień, wieczór lub weekend i posmakować niezapomnianych wrażeń.
W temacie męskich rozrywek jest z czego wybierać: paintball, off road, quady, a może survival? O ile w przypadku wyjazdów firmowych cena nie ma dla nas większego znaczenia, tak przy prywatnych imprezach jest to już ważne kryterium.
Pomysły na sfinansowanie męskiego wypadu i zaplanowanie oryginalnych atrakcji znajdziesz na https:/plus.google.com/+PozyczkomatPl.
PAINTBALL
Paintball to rodzaj gry zespołowej, która polega na strzelaniu do siebie z markerów na kulki z farbą. Uczestnicy najczęściej podzieleni są na dwie drużyny, które wzajemnie ze sobą rywalizują.
Gra może przyjmować różne scenariusze, jak na przykład utrzymanie bazy czy zdobycie jak największej ilości punktów kontrolnych na polu do gry.
Gracze używają specjalnych markerów, które dzięki sprężonemu powietrzu strzelają specjalnymi kulkami z farbą, które rozbijają się na celu. Jest to bardzo bezpieczna forma rozrywki pod warunkiem, że stosuje się odpowiednie zasady bezpieczeństwa.
W paintballu należy przede wszystkim chronić twarz i oczy, które są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. W tym celu stosuje się specjalne maski ochronne, bez których nie powinno się brać udziału w zabawie.
Wybierając się na paintball należy nastawić się na wycisk kondycyjny, ale okraszony świetną zabawą i intensywnym zintegrowaniem grupy.
Koszt takiej zabawy w komercyjnych obiektach do paintballu to około 30 – 60 złotych od osoby, w cenę wliczone są marker, butla z gazem, maska i strój ochronny.
Off-road
Off-road, czyli dzikie przeprawy samochodami terenowymi – ryk silnika, błoto, strome podjazdy i dojechanie tam, gdzie wydaje się to niemożliwe. Czy może być lepsza rozrywka dla prawdziwych twardzieli?
Takie rajdy odbywają się na specjalnie przystosowanych do tego samochodach terenowych, które mają podwyższone zawieszenie, agresywny bieżnik opon w teren, wyciągarkę oraz tak zwany snorkel, który chroni silnik przed zalaniem nawet przy przejeździe przez głęboką rzekę.
Największą atrakcją takiej jazdy jest spróbowanie własnych sił za kierownicą w naprawdę wymagającym terenie.
Minimalna cena za wypożyczenie samochodu na godzinę to około 300 złotych, przy czym trzeba też doliczyć koszt instruktora na pokładzie.
Quady
Quady zwane też pojazdami ATV (All Terain Vehicle) lub po prostu czterokołowcami, to kolejna forma zmagań w trudnym terenie, jak i na specjalnych torach.
Tym razem każdy z uczestników dysponuje własnym pojazdem, który charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i niezwykłą mocą oraz zwrotnością.
Sposobu jazdy na quadach trzeba się nauczyć, gdyż ze względu na wysoko zawieszony punkt ciężkości, jak i brak mechanizmów różnicowych, pojazdy te potrafią być bardzo wywrotne.
Dlatego też jednym z podstawowych elementów wyposażenia podczas jazdy na quadach powinien być pełen kask, który ochroni twarz przed ewentualnymi uszkodzeniami lub zadrapaniami.
Myli się ten, kto myśli, że to rozrywka dla leniwych – jazda na quadzie wymusza stałe balansowanie całym ciałem, jak i ciągłą pracę rąk i nóg, co pozwala na pełne wyczucie terenu i kolejnych przeszkód.
Koszt wypożyczenia quada na godzinę waha się w granicach od 80 do 150 złotych.
Survival
Survival to ostatnio bardzo modny temat, a dzięki specjalnym szkoleniom nawet totalne „mieszczuchy” mogą nauczyć się jak w odległej dziczy rozpalić ogień, pozyskać wodę, zbudować schronienie – czyli po prostu przetrwać na łonie natury.
Kursanci mają okazję dowiedzieć się, jaki sprzęt warto brać ze sobą w góry czy też do lasu i jak z niego bezpiecznie korzystać.
Jednak survival to przede wszystkim sztuka przetrwania, dlatego główną ideą szkoleń jest nauka, jak przetrwać przy pomocy tego, co akurat mamy pod ręką.
W dzisiejszych czasach taka wiedza może wydawać się zbędna, jednak pamiętajmy, że nigdy nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, jaki los nas czeka. A znajomość podstawowych technik przetrwania wielokrotnie pozwoliła przeżyć uczestnikom katastrof transportowych czy klęsk żywiołowych.
Pomijając czarne scenariusze, jest to po prostu świetna okazja do:
- spędzenia czasu na łonie dzikiej przyrody,
- poznania swoich ograniczeń,
- poznania nowych umiejętności
- oraz nauki pracy w grupie.
Cena szkolenia survivalowego wynosi przeciętnie od 100 do 200 złotych od osoby za cały dzień nauki w terenie pod okiem doświadczonego instruktora.