W Warszawie funkcjonuje bogata sieć ścieżek rowerowych, dzięki którym można dostać się bez problemu do każdego zakątka stolicy. W pogodny, wiosenny dzień warto wybrać tę metodę zwiedzania miasta – jest tania, przyjemna i gwarantuje dużą niezależność. Ponadto wrażenia z wycieczki rowerowej pozostaną w pamięci na długo. Zjedź Warszawę wzdłuż i wszerz na dwóch kółkach – wybierz najciekawszy szlak rowerowy w Warszawie.
Wycieczka rowerowa warszawskim Traktem Królewskim
Trakt Królewski to stary szlak przebiegający od Wilanowa aż po plac Zamkowy. Przy okazji tworzy on doskonały ciąg rowerowy, przy którym zlokalizowane są najsłynniejsze zabytki Warszawy.
Wycieczkę warto rozpocząć pod pałacem w Wilanowie – jego odnowione ogrody to wspaniałe miejsce na spacer. Następnie trasa wiedzie przez ulicę Wilanowską, Sobieskiego i Belwederską, a potem Al. Ujazdowskimi, gdzie czekają Łazienki Królewskie. Choć po terenie parku w Łazienkach nie wolno jeździć rowerem, warto przespacerować się alejkami do Pałacu na Wodzie i przysiąść pod pomnikiem Chopina, gdzie latem w niedzielę można trafić na koncert na świeżym powietrzu.
Następny przystanek po Łazienkach to nie mniej zachwycający Park Ujazdowski, w którym można przez chwilę odprężyć się w uroczej pergoli nad stawem. Przez pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, które w letnie weekendy są zamknięte dla ruchu samochodowego, dotrzesz do końca trasy – Kolumny Zygmunta. Tutaj czekają na Ciebie liczne atrakcje, które oferuje warszawska starówka.
Trasa ma około 11 km długości, a czas jej przejazdu bez przystanków wynosi około 1 godzinę.
Rowerem miejskim przez Pragę
Wycieczkę na prawym brzegu Wisły zacznij od klimatycznej i przepięknej Saskiej Kępy, przy skrzyżowaniu ulic Paryskiej i Stanów Zjednoczonych. Następnie miniesz Stadion Narodowy, imponującą budowlę, która po zmierzchu mieni się bielą i czerwienią. Dotrzesz do ul. Francuskiej, gdzie skierujesz się w stronę parku Skaryszewskiego – jednego z największych parków w stolicy.
Z ul. Brzeskiej skieruj się w stronę powstałego w 1901 roku Bazaru Różyckiego. To centrum dawnej Pragi, które niebawem zostanie w pełni odnowione – można tu będzie zakupić przekąski z food trucków lub obejrzeć film w kinie plenerowym.
Dalej udaj się w stronę warszawskiego zoo. Tuż przy ścieżce znajduje się wybieg dla niedźwiedzi – przy odrobinie szczęścia może uda Ci się zobaczyć słynne praskie misie. Wycieczka kończy się na plaży na Wybrzeżu Helskim, gdzie rowerzyści mogą urządzić sobie piknik.
Trasa wycieczki to ok. 7,5 km, a czas jej przejazdu bez przystanków wynosi około 40 minut.
Trasa rowerowa brzegiem Wisły
To jeden z najstarszych szlaków rowerowych w Warszawie. Trasa zaczyna się przy Lesie Bielańskim, nieopodal mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Dalej ciągnie się wzdłuż Wybrzeża Gdyńskiego. Mijasz most Grota, Centrum Olimpijskie, most Gdański, Cytadelę, Stare Miasto, Centrum Nauki Kopernik, most Świętokrzyski i Poniatowskiego. Ścieżka kończy się na Solcu, przy przystanku tramwajów wodnych.
Wycieczka wzdłuż lewego brzegu Wisły daje niezwykłą okazję do przyjrzenia się z bliska warszawskim mostom, z których każdy ma swoją intrygującą historię. Do najładniejszych na trasie należą z pewnością most Poniatowskiego oraz most Świętokrzyski.
Trasa wycieczki to ok. 10 km, a czas jej przejazdu bez przystanków wynosi około 45 minut.
Zobacz: hotele Warszawa
Rowerem miejskim po Warszawie, czyli gdzie jeszcze warto się wybrać?
Ciekawych i pięknych ścieżek rowerowych w Warszawie jest bardzo dużo – warto odkrywać je samodzielnie. Przepiękne trasy odnajdziemy w Lesie Kabackim, parkach na Woli i Bemowie, wokół Zalewu Zegrzyńskiego, a także w Puszczy Kampinoskiej. Warto również przemierzyć szlak pięknych kamienic od pl. Narutowicza, przez ul. Mokotowską, Hożą, Wspólną, Emilii Plater, Wilczą, aż do Narbutta.
Dobrze, by miejsca noclegowe w Warszawie, które wybierzesz w trakcie pobytu w stolicy, znajdowały się w atrakcyjnych lokalizacjach, ułatwiających poruszanie się po mieście na jednośladach. Hotele z sieci AccorHotels znajdują się w pobliżu stacji rowerów miejskich Veturilo. Informacji na temat pobliskich stacji udziela recepcja. To udogodnienie doceniają turyści z całego świata, którzy pragną zwiedzić Warszawę w niekonwencjonalny sposób.