Pomysł na weekend dla całej rodziny

dzieciChciałbyś spędzić więcej czasu ze swoją rodziną? Pobawić się z dziećmi, porozmawiać z żoną i po prostu wypocząć bez myślenia o pracy i innych obowiązkach? Wiemy, jak Ci pomóc. Wspólny, rodzinny weekend to to, czego może Ci brakować. Warto przynajmniej raz w miesiącu zaplanować sobotę i niedzielę tylko dla bliskich. To może stać się Waszą rodzinną tradycją, na którą będziecie czekać całymi tygodniami. Co więcej, nasz pomysł na weekend wcale nie musi być kosztowny, a ewentualne związane z tym wydatki, pomoże pokryć pożyczka przez internet.

Sobota pełna zabawy i wspólnego gotowania

Weekend rozpoczyna sobota. Tego dnia warto wstać wcześniej, np. o 8 rano, aby mieć jak najwięcej czasu do wspólnej zabawy. Śniadanie przygotowane w towarzystwie dzieci, a następnie wyjście na spacer. Przedpołudniowa aktywność bardzo dobrze działa na umysł i relaksuje ciało. Po powrocie do domu warto wspólnie zabrać się za przygotowanie obiadu. Może być nim wasze ulubione danie – np. spaghetti lub pizza. Ważne jest to, aby każdy z domowników był odpowiedzialny za przygotowanie jego części. Obranie warzyw, gotowanie makaronu, wyrobienie ciasta, przygotowanie sosu. Każdy z Was powinien mieć swój udział w posiłku, proporcjonalny do wieku i umiejętności. Takie dane będzie smakować o wiele bardziej, zapewni Wam również poczucie solidarności i bliskości. Co po obiedzie? To czas na odpoczynek, czyli sjestę. Można ją spędzić np. na wspólnym oglądaniu rodzinnego filmu. Może się zdarzyć, że w jego trakcie zmorzy Was sen i nie jest to nic złego. Mieliście sporo aktywności, a organizm w czasie snu się regeneruje. Popołudniowa drzemka może Wam dać sporo sił na resztę dnia i wieczoru. Przed kolacją warto jeszcze odrobinę się poruszać. Może to być jakaś gra w ogrodzie, ponowny spacer lub inna umiarkowana aktywność fizyczna. Ostatnim posiłkiem będzie kolacja. Powinna być lekkostrawna, a jej przygotowanie może okazać się niespodzianką dla wszystkich domowników. Możecie się umówić tak, że co każdy wspólny weekend, inna osoba będzie przygotowywać kolację, nikomu nie zdradzając swoich planów. Ma to być posiłek niespodzianka.

Rodzinna niedziela – sielska i relaksująca

Jak spędzić niedzielę? To zależy od pogody. Jeśli dopisuje, można wyjechać na górską wycieczkę, wybrać się do ZOO lub pojechać w odwiedziny do rodziny na wsi i całą grupą pójść na spacer do lasu lub na łąki. Co w razie niepogody? Tu również jest sporo możliwości na wspólne spędzanie czasu. Pierwsza opcja to wyjście do kina. Kolejna to wyjazd do ciekawej atrakcji, którą można zwiedzać przy brzydkiej pogodzie. Nasze propozycje to np. kopalnia soli Wieliczka, Zamek Książ i dziesiątki innych miejsc, które warto odwiedzić w całym kraju. Wyjazd tego typu może się wiązać z pewnymi kosztami – paliwo, bilety wstępu, obiad. Pożyczka przez internet to jedno z kilku źródeł, które pozwala sfinansować taki rodzinny weekend. Pożyczkę można uzyskać stosunkowo prosto, składając o nią wniosek przez internet. Następnie należy cierpliwie oczekiwać na decyzję finansową, która powinna się pojawić jeszcze tego samego dnia.