Uprawianie sportu ekstremalnego jest doskonałym sposobem na podniesienie ilości adrenaliny w naszym organizmie, w konsekwencji tego faktu – nie każdy może stać się jego zwolennikiem. Ciekawym przykładem jest kolarstwo górskie, które ukazuje, że nie każda jazda rowerowa jest spokojnym odpoczynkiem. Kolarstwo górskie wymaga od nas szukania ciężkich i długich tras do jazdy rowerowej, a przede wszystkim pokonywanie wyżynnych ukształtowań terenu.
Elementy potrzebne
Kolarstwo górskie wymaga przede wszystkim odpowiedniego sprzętu, czyli roweru górskiego – umożliwia to pokonywanie trudnych ścieżek np. przez bagna oraz lasy. Trasy powinny być adekwatne do naszego stopnia zaawansowania oraz kondycji. Odpowiednia odzież sportowa z całą pewnością znacznie ułatwi nam czekające na nas wyzwania. Szczególnie ważnym elementem wyposażenia jest kask, który ochrania naszą głowę przed upadkami oraz ewentualnymi wstrząsami mózgu. w przypadku nieznanych tras – warto zabrać ze sobą telefon komórkowy z GPS, co znacznie ułatwi nam znalezienie drogi powrotnej.
Korzyści z kolarstwa górskiego
Pierwszą korzyścią jest rzeźbienie dolnych partii naszego ciała, a także rozbudowa mięśni nóg i brzucha. Warto pamiętać, że sport doskonale kształtuje nie tylko nasze ciało, lecz również nasz charakter i upartość w dążeniu do zaplanowanego przez nas celu. Kolarstwo górskie jest doskonałym sposobem na umiejętne wyćwiczenie cech naszych osobowości, a dodatkowo uczy nas opanowania emocji w sytuacjach wysokiego napięcia nerwowego.