Sportowy strój nie tylko na trening !

Kiedyś sportowe buty czy odzież przeznaczone były wyłącznie na trening; potem – powoli zaczęły królować na ulicach.

moda ulicznaWtedy jednak tego typu elementy stanowiły spójną całość, a zatem wpisywały się w konwencję sportowego total looku. Dziś natomiast zauważalna jest nowa tendencja w modzie – obuwie sportowe czy inne elementy sportowego stroju wkraczają na czerwony dywan i oficjalne wyjścia. Kiedyś nie do pomyślenia, a dziś wpisujące się w najgorętsze trendy modowe – zaskakujące i nieoczywiste połączenie elegancji i sportowej nonszalancji to styl, z którym warto się zaprzyjaźnić.

Fanaberia czy zdrowy rozsądek?

Przyczyn, dla których obuwie sportowe wkroczyło na dobre do świata wyrafinowanej elegancji i zjawiskowych kreacji, jest z pewnością kilka. Być może wynika z chęci poszukiwania tego, czego w modzie jeszcze nie było. W końcu zaskoczenie i nieoczywistość to drugie imiona współczesnej mody. A może kobiety zmęczone dyktaturą nienagannego i zawsze eleganckiego wyglądu coraz częściej stawiają na wygodę? W końcu obuwie sportowe jest znacznie wygodniejsze niż szpilki, prawda? W takich butach szybkie przemieszczenie się z pracy na imprezę to sama przyjemność.

Jak interpretować modę sportową z nutką elegancji?

Pomysłów na połączenie typowo sportowego looku z wyrafinowaną elegancją jest wiele, gdyż jedyną zasadą jest brak zasad. Nikogo nie zaszokują adidasy ubrane do zmysłowej sukienki, podobnie jak nie zdziwią szerokie spodnie dresowe założone do szpilek. Tenisówki do tiulowej spódnicy? Proszę bardzo! Luźny T – shirt idealnie skomponuje się z eleganckimi spodniami od garnituru, zaś kurtka bomberka – z seksowną, czerwoną sukienką.

Jak widać, mody nie należy traktować zbyt dosłownie. Dowolność w komponowaniu stroju umożliwia wyrażenie własnej osobowości i gustu. Dziś w modzie można wszystko – byle tylko być autentycznym i czuć się dobrze w swojej skórze. Wtedy zabawa modą przełoży się na atrakcyjny wygląd i doskonałe samopoczucie – i o to właśnie chodzi.

Niebanalne obuwie sportowe do zobaczenia i kupienia na stronie www.PerfektSport.pl.