Strój sportowy na chłodniejsze dni – o czym musisz pamiętać?

bluzaJeśli uprawiasz sport i prowadzisz aktywny tryb życia, na pewno nie chcesz rezygnować z treningów nawet wtedy, gdy pogoda Ci nie sprzyja. Szczególnie w okresie jesiennym i zimowym niska temperatura może zniechęcać do biegania lub ćwiczeń w terenie. Możesz jednak temu zaradzić zaopatrując się w wysokiej jakości odzież sportową, która zapewni Ci wygodę oraz komfort termiczny. Na co warto zwracać uwagę podczas wyboru stroju sportowego na chłodniejsze dni?

Pierwsza warstwa – bielizna termiczna

Pierwszą warstwą, o którą musisz zadbać wybierając się na jogging lub trening w terenie jest przylegająca do ciała koszulka. Najlepiej zdecydować się na bieliznę wielofunkcyjną, która będzie odprowadzała wilgoć. Dzięki temu unikniesz ćwiczenia w przemoczonym ubraniu- jest to nie tylko wyjątkowo niekomfortowe, ale także sprzyja przeziębieniu. Techniczne materiały zastosowane w odzieży sportowej mają specjalnie opracowany skład, przez co aktywność fizyczna nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych może być przyjemna. Jeśli temperatura jest niska, ubieraj się warstwowo- wtedy Twój trening będzie bardziej efektywny. Zazwyczaj najlepiej sprawdza się schemat trzech warstw- bielizny, warstwy docieplającej i warstwy wierzchniej.

Bluza do ćwiczeń – na co zwracać uwagę?

W idealnym stroju sportowym na chłodniejsze dni musi znaleźć się wysokiej jakości bluza. Stanowi ona warstwę docieplającą, odpowiedzialną za utrzymywanie stałej temperatury Twojego ciała. Bluza na trening powinna być wykonana z dobrego jakościowo materiału, który będzie odprowadzał wilgoć, a jednocześnie zapewniał ciału odpowiednią wentylację. Jeśli poszukujesz bluzy sportowej, zajrzyj do asortymentu marki Pitbull, która oferuje świetnej jakości odzież sezonową. Podczas niższych temperatur doskonale sprawdzi się bluza męska Pitbull West Coast. W zależności od preferencji możesz wybrać wersję rozpinaną z kapturem, wciąganą przez głowę lub typu crewneck. Bluzy Pitbull dedykowane na sezon jesienno-zimowy zostały uszyte z bawełny o wyższej gramaturze, dzięki czemu zapewniają komfort termiczny podczas niskich temperatur.