Czy można mieć kilkanaście centymetrów wielkości, nie mieć paszportu, a mimo to podróżować po całym świecie? Przykład najmniejszego wieżowca na świecie, pokazuje, że tak.
Narodziny małego podróżnika
Choć został wymyślony w Polsce, skonstruowano go w 2012 roku niedaleko Nowego Jorku, a po raz pierwszy został sfotografowany na nowojorskim Manhattanie. Wystarczyło okleić cienkim kartonem pudełko po paście do zębów, a potem narysować uśmiechniętą buzię i okienka. Uśmiechnięta buzia, to tak naprawdę logo Partii Dobrego Humoru (angielska nazwa: Good Humor Party). Bo Wesoły Wieżowiec, to symbol i przenośna siedziba najbardziej wesołej organizacji świata.
Partia Dobrego Humoru
Partia Dobrego Humoru powstała w 2001 roku, więc obecnie jest jubileusz jej 20-lecia. Wymyślił ją polski satyryk i karykaturzysta Szczepan Sadurski. Osoba, która od zawsze i na różne sposoby sprawia, że ludzie coraz chętniej się uśmiechają. Do chwili obecnej legitymacje PDH otrzymało kilka tysięcy osób mieszkających w wielu krajach, w tym wielu satyryków. Jednak najwięcej członków ta dowcipna partia ma w Polsce.
Nie sposób opisać w krótkim tekście, jakie wesołe inicjatywy realizowała Partia Dobrego Humoru w minionych 20. latach. Część z nich opisano na rozrywkowym portalu, w którym są ciekawostki i humor – Sadurski.com. O innych pisały serwisy internetowe z różnych krajów, w różnych językach. Bo uśmiech i język humoru, to zagadnienie międzynarodowe, którego nie trzeba nikomu wyjaśniać, w żadnym języku.
Ktoś ma poczucie humoru lub go nie ma. Jest optymistą i lubi się śmiać przy różnych okazjach, albo nie. Jedno jest pewne: do braku poczucia humoru lepiej się nie przyznawać. Naukowcy są zgodni, że osoby z kiepskim poczuciem humoru, to osoby mało inteligentne.
Dowcipy, uśmiech i karykatury
Jak już wiemy, Partia Dobrego Humoru to organizacja międzynarodowa, która powstała w Polsce. Pora, aby przybliżyć jej twórcę.
Szczepan Sadurski, to rysownik prasowy którego dzieła od wielu lat publikuje polska prasa. Ma na koncie kilka tysięcy publikacji w ponach 200. tytułach prasy w Polsce i innych krajach. Debiutował jako nastolatek w Świecie Młodych, niedługo potem zaczął współpracować ze słynnym pismem satyrycznym Szpilki, a w połowie lat 80. był najczęściej drukowanym rysownikiem tego tygodnika.
Przez ponad 20 lat (od 1991 r.) wydawał Dobry Humor i inne ogólnopolskie czasopisma z humorem, dowcipami i wesołymi rysunkami. I choć wciąż rysuje dla prasy, w ostatnich latach pracuje bardzo często jako karykaturzysta eventowy. Czyli taki, który tworzy dowcipne portrety na żywo podczas firmowych eventów oraz wyjątkowych wesel. Nieprzypadkowo pisze się o nim jako o „najszybszym karykaturzyście świata”, bo na wyczarowanie zabawnego portretu wystarcza mu zaledwie 100 sekund. Jako karykaturzysta eventowy Sadurski rysował na imprezach w Australii, w USA, w krajach Europy. Polskę wiele razy przemierzył wzdłuż i wszerz, a liczba eventów na jakie go zapraszano, dawno przekroczyła pół tysiąca.
Gdzie szukać uśmiechu?
Jeśli chciałbyś przeczytać ciekawostki na tysiące tematów, zajrzyj na Sadurski.com. Jeśli chciałbyś zaprosić Sadurskiego na event lub zamówić karykaturę – odwiedź Karykatury.com. A może masz ochotę na dowcipy i anegdoty? Odwiedź Anegdoty.pl oraz DobryHumor.pl. Jedno jest pewne: okazji do uśmiechu w swym życiu warto nieustannie szukać, a osobom uśmiechniętym przyjemniej mija życie. Składka członkowska Partii Dobrego Humoru, to zaledwie 3 uśmiechy dziennie – więc śmiejmy się jak najczęściej!